OSP Spytkowo

Opublikowano: sobota, 24, styczeń 2015 16:16

W dniach 5-6 kwietnia 2011 roku, do II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku zawitał prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi OSP Spytkowo - Tomasz Ogrodowczyk. Wizyty te związane były z organizowaną, 14 kwietnia 2011 roku, II Giżycką Akcją Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego.

W prelekcjach brali udział uczniowie trzecich klas, a w II LO na prelekcje przybyli również uczniowie klas drugich. Uczestnicy pogadanki dowiedzieli się o metodach jakimi pobierany jest szpik oraz o tym jak ważne jest wpisanie się do Rejestru Potencjalnych Dawców Szpiku. Później uczniowie mieli okazje zobaczyć film pokazujący pobieranie szpiku. Na koniec każdy mógł zadawać pytania, związane z tematem oddawania szpiku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria: